ABJC

Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs

Iet uz
ABJC

Jaunieši novadā

Iet uz
ABJC

Kas ir brīvprātīgais darbs?

Iet uz

Noslēdzas projekts “PEANUT”

DSC_003530. oktobrī norisinājās ekspedīcija pa Alūksnes pilsētas neapdzīvotajām mājām un teritorijām “PĀRBŪVĒ AL”, kas bija arī ABJC jauniešu rīkotā starptautiskā jauniešu apmaiņas projekta “PEANUT” noslēgums. Projekts “PEANUT” norisinājās š.g. vasarā – no 24. jūlija līdz 2. augustam.

Noslēguma pasākumā – ekspedīcijā – devās gan projekta dalībnieki, gan arī vairāki interesenti. Ekspedīcijas ietvaros tika aplūkoti tādi objekti kā Tīklu sala, VEF (Valsts Elektrotehniskās Fabrikas) teritorija, Tirgotāju iela 13 (iepriekš – restorāna “Cepurīte” ēka), Rūpniecības ielas neizmantotās teritorijas u.c. Ceļā dalībnieki izvietoja Loesje radošo tekstu rakstīšanas darbnīcā izveidotos plakātus.
Kā noslēdzošais ekspedīcijas apskates objekts bija Apes ielā 4 – “telpā ar jaunu elpu”, kuru projekta dalībnieki Lauma un Edgars sākuši veidot par neformālu jauniešu tikšanās un radošas izpausmes vietu. Ekspedīcijas dalībniekus te sagaidīja ar siltu tēju un uzkodām, iespēju izveidot “PEANUT” projektā radušās akcijas “Same love – same locks” (Vienāda mīlestība – vienādas slēdzenes) papīra slēdzenes. Tāpat dalībnieki varēja iesaistīties jaunās vietas uzlabošanas darbos un “iekāpt” netālā nākotnē, izbaudot mūzikas un projekciju atmosfēru vienā no telpām, kas turpmāk solās būt neatņemama vietas sastāvdaļa.
Ekspedīcijas laikā, tās dalībnieki dalījās ar vairākām idejām, kā šīs ēkas un teritorijas varētu izmantot. Kā dažas no idejām – iepriekšējo restorāna “Cepurīte” ēku pārvērst modernā, plašā bibliotēkā, uz Tīklu salas izveidot par mākslas skolu, mākslas galeriju.
Lai gan ekspedīcijā piedalījās neliels interesentu pulks, viss turpinās un turpināsies arī pēc projekta “PEANUT” noslēgšanās. Būs gan jauniešu un pašvaldības pārstāvju tikšanās, gan citas ekspedīcijas, gan talkas.
Ideja par ekspedīciju, apsekojot neizmantotas, bet potenciāli vērtīgas ēkas, tika aizgūta no Rīgas tukšo namu atdzīvināšanas kustību “FREE RIGA”, ar kuras dalībniekiem notika sadarbība projekta “PEANUT” laikā. “FREE RIGA” palīdz iniciatīvām iegūt telpas par simbolisku samaksu un piedalīšanos ēkas uzlabošanā, bet īpašniekiem – atbalstu ēkas uzturēšanā un iedzīvināšanā. Šādi kustības dalībnieki atdzīvina un pārvērš tušās ēkas par sabiedrībai noderīgu, publisku telpu.
Projekta “PEANUT” mērķis – veicināt dažādu paaudžu apkārtējo cilvēku, īpaši jauniešu, iesaistīšanos sabiedriskajos procesos, izmantojot dažādas mākslinieciski radošas aktivitātes. Starptautiskajā apmaiņā piedalījās kopumā 19 cilvēki no Latvijas, Slovēnijas, Grieķijas un Spānijas, radot artivisma un sociālo akciju idejas un tās īstenojot dzīvē 2015.gada jūlijā Alūksnē un Rīgā.

Projekta “PEANUT” dalībniece Laura Eisaka

Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un
Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Printlogo-peanut