ABJC

Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs

Iet uz
ABJC

Jaunieši novadā

Iet uz
ABJC

Kas ir brīvprātīgais darbs?

Iet uz

Šahs un dambrete

Šahs palīdz apgūt stratēģijas iemaņas sev un apkārtējo dzīvē. Tik trenēta loģiskā un praktiskā domāšana, mākslas un matemātikas ievirzes. Rada darbošanās nepieciešamību un mērķtiecību.
Dambrete tiek uzskatīta par šaha māti. Simtlauciņu dambretes sarežģījumi un skaistums nav mazāki par šaha spēles risinājumu grūtībām.
Pēc dažu gadu Lego spēlēm bērnībā Magnuss Kārlsens apguvis šaha spēli tā, ka 23 gados kļuvis par tagadējo pasaules čempionu šahā. Un atkārtoti aizstāvējis. Tātad Lego, dambrete un sports arī atbalstāmi.
Alūksnē ir lieliskas iespējas bērniem un jauniešiem apgūt šahu un dambreti kā sporta spēles. Šīs galda spēles veicinās izpratni par cilvēka veselību un fizkultūras nodarbību vajadzību un nozīmi ikdienā un sportā. Apgūstot šaha vēsturi, tiks iepazīti iepriekšējo meistaru panākumi šahā un dzīvē.
Programmas mērķis: piesaistīt skolēnus šaha un dambretes spēļu pamatiem, praktiskai spēlēšanai individuāli un sacensībās.
Programmas uzdevumi: šaha un dambretes vēstures iepazīšana, tehnikas, taktikas un stratēģijas pamatu apgūšana ar nostiprināšanu praktiskajās spēlēs, psiholoģiskās sagatavotības nostiprināšana, uzlabos zināšanu apgūšanu skolā, dzīvē un sportā.
Uzlabosies jauno spēlētāju iesaistīšana FK Alūksnes pieaugušo komandās un tam nepieciešamo fizisko īpašību attīstīšanu.

Šahs un dambrete Šahs un dambreteŠahs un dambrete