ABJC

Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs

Iet uz
ABJC

Jaunieši novadā

Iet uz
ABJC

Kas ir brīvprātīgais darbs?

Iet uz

Komiksu un Stop-motion darbnīca

Anima latīniski nozīmē „atdzīvināt”, savukārt  komikss  jeb attēlstāsts ir vairāku secīgu, viens aiz otra izvietotu zīmējumu kopums, kurā attēlots kāds bieži vien komisks sižets. Veidojot paši savu multfilmu vai komiksu, bērni var padarīt dzīvu visu, ko vēlas. Zīmējumi, plastilīna un aplikācijas tēli, domas, dzejoļi sāk savu dzīvi bērnu fantāziju pasaulē.

Animācijas un komiksu darbnīcā ir iespēja radīt filmiņas dažādās animācijas tehnikās, zīmējot, gatavot tajās darbojošās lelles un maketus vai arī uzzīmēt komiksu.  Komiksu zīmējumos varoņu teiktais ir ierakstīts vārdu balonos, bet paskaidrojošais teksts — atsevišķā rāmītī zīmējuma stūrī.

Veidojot animācijas filmiņas, bērniem pašiem būs iespēja būt aktieriem, saprast, kā notiek filmēšanas un animācijas veidošanas process. Tā kā filmēšanai nepieciešamās tehnoloģijas ir plaši pieejamas, iegūtās zināšanas dalībnieki varēs izmantot turpmāk, darbojoties patstāvīgi.

Animācijas darbnīcā dalībnieki apgūs stop motion animācijas tehniku, radīs tēlus, mācīsies, kā atainot kustību, izveidos skaņas noformējumu savām animācijas filmām.

Animācijas un komiksu darbnīcā audzēkņi iemācās ne tikai veidot tēlus un tos animēt, bet arī attīsta māksliniecisko un estētisko gaumi. Kuram bērnam gan nepatīk skatīties animācijas filmas? Diemžēl televīzijā dominē amerikāņu un japāņu masu produkcija, latviešu animācijas filmas ir retums, bērnu un jauniešu uzņemtās animācijas filmas vispār nav redzamas.

IMG_2079IMG_2088IMG_1096 - kopijaIMG_1080 - kopijaIMG_1083 - kopijaIMG_1101 - kopijaIMG_1107 - kopijaIMG_1076 - kopija